сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 80
home Хроника

Вооружен грабеж во магацин – го врзале чуварот и украле марихуана

Вооружен грабеж во магацин – го врзале чуварот и украле марихуана

На 04.12.2020 околу 03.00 часот, во Полициска станица Валандово е пријавена кражба на марихуана од склад за марихуана на фирма во с.Јосифово.

СВР Струмица презема интензивни мерки и активности за целосно расчистување на пријавеиот настан.

Неколку лица со фантомки користејќи насилни методи, кои најверојатно биле и наоружани влегле во објектот го врзале лицето кое вршело обезбедување на складиштето за марихуана и го ограбиле истото, пишуваат дел од медиумите.

Коронавирус