сабота, 28. март 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Вооружен грабеж во Куманово: Одземени пари од финансиско друштво

Вооружен грабеж во Куманово: Одземени пари од финансиско друштво

Во 13:30 часот вчера во СВР Куманово било пријавено дека во финансиско друштво на улица „Иво Лола Рибар“ едно лице со закана со пиштол од вработената одзело пари.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.