понеделник, 1. јуни 2020. Вести денес: 133
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Хроника

Вооружен грабеж утрово на бензинска во Радишани- еве ги деталите

Вооружен грабеж утрово на бензинска во Радишани- еве ги деталите

Непознат маскиран сторител, утрово во 4,24 часот извршил разбојништво во бензинска пумпа на улицата „Радишанска“.

Сторителот со закана со пиштол од вработениот одзел засега неутврдена сума на пари, по што побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус