недела, 4. декември 2022. Вести денес: 70
home Хроника

Вооружен грабеж ноќеска во Кисела Вода: Со пиштол влегле на бензиска, украле само 2 илјади денари

Вооружен грабеж ноќеска во Кисела Вода: Со пиштол влегле на бензиска, украле само 2 илјади денари

Ноќеска околу 04.10 часот во бензинска пумпа на бул. „Борис Трајковски“ во Скопје, две непознати маскирани лица извршиле разбојништво.

Сторителите со закана со пиштол од вработените одзеле 2.000 денари од дневниот промет и побегнале. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Коронавирус