сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Хроника

Војник се повредил откако не сакајќи си пукал со пиштолот – еве за ги деталите

Војник се повредил откако не сакајќи си пукал со пиштолот – еве за ги деталите

Вчера во 13:45 часот во Полициска станица Неготино пријавено е дека околу 13 часот при изведување воени вежби на воениот полигон „Криволак“ припадник на Армијата се здобил со прострелна рана од пиштол во пределот на стапалото.

Повредениот бил пренесен во Општата болница Кавадарци за укажување на лекарска помош.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа на ОВР-Кавадарци.

Коронавирус