вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 19
home Хроника

ВО ЖИВО: Горат бараки во Градскиот парк во Скопје (ВИДЕО)

ВО ЖИВО: Горат бараки во Градскиот парк во Скопје (ВИДЕО)

Како што пренесуваат од „Вечер“ горат бараките во близина на ресторанот Томче Софка.

Се работи за напуштени бараки. Пристигнуваат противпожарни екипи.

Повеќе официјални информации подоцна.