вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 15
home Хроника

Во возилото имал пушка, приведен жител на Челопек

Во возилото имал пушка, приведен жител на Челопек

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Н.Ш.(45) од с. Челопек, тетовско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи“.

На 24.01.2021 на локален пат во село Челопек, полициски службеници од Полициското одделение Жеровјане извршиле преглед во патничко возило „Опел“, управувано од пријавениот, при што пронашле ловечка пушка „Црвена Застава“ калибар 12мм и 11 куршуми калибар 12мм.

Коронавирус