петок, 18. октомври 2019. Вести денес: 66
home Хроника

Во Велес при полициска контрола на возила кои превезуваат патници било утврдено дека девет биле неисправни

Во Велес при полициска контрола на возила кои превезуваат патници било утврдено дека девет биле неисправни

На 20.03.2019 полициски службеници од СВР Велес извршиле контрола на возила кои вршат јавен превоз на патници(автобуси и такси возила) на подрачјето на СВР Велес.

Притоа, биле контролирани вкупно 56 возила и било констатирано дека девет биле неисправни.

Во Велес, од контролиранитe 36 возила, неисправни биле пет. Во Кавадарци, од контролираните 12 возила, неисправни биле четири и во Неготино, сите осум контролирани  возила биле исправни, информираат од МВР.