понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 81
home Хроника

Во угостителски објект во Тетово уапсена косовска државјанка

Во угостителски објект во Тетово уапсена косовска државјанка

На 14.01.2022 во 23.30 часот полициски службеници од СВР Тетово во угостителски објект во Тетово ја привеле Ф.С.(30) од Косово, поради непријавен престој во државата.

Таа била приведена и задржана во полициска станица, а по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Коронавирус