четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 39
home Хроника

Во Тетово уапсени две момчиња, полицијата кај нив пронашла марихуана

Во Тетово уапсени две момчиња, полицијата кај нив пронашла марихуана

На 04.01.2020 во 20.15 часот, полициски службеници од СВР Тетово на улицата „133“ во Тетово, ги лишиле од слобода В.Х.(20) и 17- годишен малолетник, двајцата од село Порој, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

По комплетно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус