понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 79
home Хроника

Во Тетово се вози без возачки дозволи

Во Тетово се вози без возачки дозволи

Секторот за внатрешни работи Тетово спроведе активности за откривање и санкционирање на лица кои ги управуваат возилата без положен возачки испит.

На 30.08.2020 биле откриени седум лица без возачка дозвола, четири чии возила имале истечена регистрација и еден возач-почетник кој не се придржувал на законските ограничувања. На овие и другите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Коронавирус