среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Во тек е голема полициска акција, запленети 200 килограми дрога

Во тек е голема полициска акција, запленети 200 килограми дрога

Голема полициска акција во Скопје, запленети околу 200 килограми дрога, дознава Канал 5.

Во големата полициска акција денеска во Скопје приведени се повеќе лица, а запленети се и околу 200 килограми марихуана, дознаваме од извори во истрагата.

Акцијата се уште трае, а од МВР само потврдуваат дека има акција, а детали најавуваат за утре, по завршување на акцијата.

Коронавирус