понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Хроника

Во Свети Николе запленети 3787 парчиња пиротехнички средства

Во Свети Николе запленети 3787 парчиња пиротехнички средства

Денеска (21.12.2020) полициски службеници од ОВР Свети Николе на подрачјето на Полициската станица Свети Николе спроведоа контрола со цел спречување на трговија и употреба на пиротехнички средства. Притоа, кај два правни субјекти во Свети Николе пронајдени и одземени се 3787 парчиња пиротехнички средства.

По документирање на случаите, ќе следат соодветни поднесоци.

Коронавирус