понеделник, 24. јануари 2022. Вести денес: 58
home Хроника

Во Струмица си пазареле со фалсификувана банкнота

Во Струмица си пазареле со фалсификувана банкнота

На 07.12.2021 во 21:20 часот во СВР Струмица било пријавено дека во маркет во Струмица едно лице употребило фалсификувана банкнота од 2000 денари.

Увид бил извршен и банкнотата била одземена за понатамошна постапка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус