вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 23
home Хроника

Во спортски обложувалници се разменувале фалсификувани банкноти

Во спортски обложувалници се разменувале фалсификувани банкноти

На 24.09.2021 во Полициската станица Струга било пријавено дека во три спортски обложувалници во Струга биле пуштени во оптек фалсификувани евра.

Според пријавеното, во трите обложувалници во периодот од 21.00 до 21.30 часот влегле по три лица и од вработени размениле фалсификувани банкноти од по 100 евра.

Банкнотите биле подигнати за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случаите.

Локални избори 2021