понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 164
home Хроника

Во скопско Р`жаничино пронајдени две гранати од Прва светска војна

Во скопско Р`жаничино пронајдени две гранати од Прва светска војна
фото илустрација

На 13.03.2020 во СВР Скопје било пријавено дека во с.Р`жаничино, скопско, при ископ во нива биле пронајдени две гранати кои потекнувале од Првата светска војна.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје, а од страна на пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување истите се безбедно подигнати.

Коронавирус