среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 49
home Хроника

Во Скопје вчера 11 сообраќајки, повредени шест лица

Во Скопје вчера 11 сообраќајки, повредени шест лица

Сопатник е тешко повреден, а пет лица се здобиле со лесни полесни повреди во пет од 11 сообраќајки регистрирани во изминатите 24 часа на подрачјето на СВР Скопје.

За пречекорување на брзината се санкционирани 58 возачи, исклучени се од сообраќај 12 лица пред да се стекнат со право на управување моторно возило, како и 12 технички неисправни и нерегистрирани автомобили.

Изречени се мерки за непрописно паркирање на 69 возачи, а „пајакот“ подигнал 66 возила.

Полицијата санкционирала и шест возачи кои поминуваат на крстосница на црвено светло и еден за неправилно престигнување.