понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 134
home Хроника

Во Скопје уапсен дилер на марихуана

Во Скопје уапсен дилер на марихуана

На 11.10.2019 во 15,30 часот полициски службеници од СВР Скопје од улицата „Македонско-Косовска бригада“ го лишиле од слобода Г.Д.(22) од Скопје затоа што кај него била пронајдена марихуана.

Тој бил приведен во Полициската станица Бит Пазар и по документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коронавирус