сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Во Скопје почина маж од Косово

Во Скопје почина маж од Косово

На 02.04.2020 во 12:34 часот во СВР Скопје, било пријавено дека во амбуланта на ул.„Втора македонска бригада“ бил донесен починат Љ.Х.(60) од Р.Косово.

По кажување на неговиот син, тој  имал хронично заболување.

За настанот е известен Институт за јавно здравје, а по наредба на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција.

Коронавирус