среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Хроника

Во Скопје 36 сообраќајки изминатите четири дена

Во Скопје 36 сообраќајки изминатите четири дена
фото илустарција

Во текот на изминатите четири дена на подрачјето на СВР Скопје се случиле 36 сообраќајни незгоди, во кои со тешки телесни повреди се здобиле три, а со полесни две лица.

Од сообраќај биле исклучени 18 возила кои не биле регистрирани.

Според информациите од СВР Скопје, со поголeма брзина од дозволената со сообраќаен знак се движеле 22 возачи.

За не прописно паркирање биле издадени 61 казна, додека пајакот подигнал три возила.

Коронавирус