среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 106
home Хроника

Во Шуто Оризари 97 санкционирани возачи

Во Шуто Оризари 97 санкционирани возачи

Само на територијата на општина Шуто Оризари во текот на вчерашниот ден изречени се вкупно 97 санкции, во рамки на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

Од Министерството за внатрешни работи соопштија дека за возење без возачка дозвола санкционирани се 27 лица, 24 возила биле технички неисправни и нерегистрирани…

– Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот, стои во соопштението од МВР.

Коронавирус