среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 124
home Хроника

Во штипско најдени 9 мигранти, познати нивните идентитети

Во штипско најдени 9 мигранти, познати нивните идентитети

На 27.09.2020 во 07:20 часот на локалниот пат с.Таринци–с.Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип забележале и запреле девет странски државјани-мигранти.

Утврден им бил идентитетот и се работи за А.Ш.А.(22), Ф.А.Г.(24), З.К.(25), А.Н.(22), Н.Ф. (24), И.Н.(23), Б.А.(26), А.Н.(28) и А.В.(24), сите од Пакистан.

Тие биле задржани и предадени на полициски службеници од  Полициската станица за Граничен премин и Граничен надзор Ново Село за понатамошна постапка.

Коронавирус