понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 125
home Хроника

Во Штип приведен 21. годишник откако кај него била пронајдена дрога

Во Штип приведен 21. годишник откако кај него била пронајдена дрога

Денеска (27.09.2021) во 03.00 часот на ул.„Ванчо Прке“ во Штип, полициски службеници службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода К.М.(21) од Штип затоа што кај него била пронајдена и одземена прашкаста материја.

По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021