вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Во саксија си садел канабис, па полицијата му тропна на врата

Во саксија си садел канабис, па полицијата му тропна на врата

На 15.09.2021 година, во СВР Охрид приведен и лишен од слобода е М.Л.(38) од охридското село Лескоец, кај кого, при пртрес извршен по судска наредба во неговиот дом, пронајдени и одземени се седум стебла растенија Канабис, засадени во саксија.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Локални избори 2021