четврток, 17. јуни 2021. Вести денес: 106
home Хроника

Во Радовиш пријавено дека две малолетнички се исчезнати

Во Радовиш пријавено дека две малолетнички се исчезнати

На 12.07.2020 во 19.30 часот во Полициската станица Радовиш, Е.К.(66) од с.Злеово, радовишко, пријавила дека на 10.07.2020, во периодот од 15.00 до 20.00 часот, нејзините две внуки Ј.К.(14) и А.К.(16) се оддалечиле од домот.

Според пријавеното, таа се сомнева дека тие работат во угостителски објект во струмичкото село Сарај. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата.

ЕУРО 2020

Македонија