сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 48
home Хроника

Во Прилеп брутално убиство, жртвата била ѝ запалена во автомобилот?

Во Прилеп брутално убиство, жртвата била ѝ запалена во автомобилот?

Неофицијално убиен па потоа запален е битолчанецот со иницијали Б.А. Злосторството е сторено по патот кон селото Беловодица.

Екипа на МВР и Противпожарната единица се на лице место.

Повеќе информации во текот на ноќта.

Извор: Маркукуле

Коронавирус