четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 39
home Хроника

Во Преспанско Езеро пронајдени 25 рибарски мрежи со улов на крап со тежина од околу 23 килограми

Во Преспанско Езеро пронајдени 25 рибарски мрежи со улов на крап со тежина од околу 23 килограми

На 04.03.2021 во периодот од 08.30 до 09.30 часот, полициски службеници од Полициските станица за граничен премин и граничен надзор Стење и Маркова нога, во водите на Преспанското езеро во близина на место викано „Ротот“, во близина на брегот на езерото биле пронајдени 25 рибарски мрежи со улов на риба крап со тежина од околу 23 килограми.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус