недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 57
home Хроника

Во Преспанско Езеро пронајдени 15 рибарски мрежи со улов 113 килограми крап

Во Преспанско Езеро пронајдени 15 рибарски мрежи со улов 113 килограми крап

Од полициски службеници од Полициска станица Стење, вчера во време од 09,00 до 15,00 часот во водите на Преспанското Езеро на околу 150 метри од брегот на езерото, биле пронајдени 15 рибарски мрежи со улов 113 килограми крап.

Пронајдениот риболовен алат и уловот се подигнати од местото на настанот.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот, информираат од полицијата.

ЕУРО 2020

Македонија