четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 119
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Хроника

Во пожар изгоре стан во Кичево, петчленото семејство остана без својот дом

Во пожар изгоре стан во Кичево, петчленото семејство остана без својот дом

Петчлено семејство од Кичево остана без својот дом откако тој целосно изгоре во пожар што избувна синоќа на улицата “11 Октомври”.

-Останавме на улица бидеќи се ни е изгорено, цела покуќнина, книгите на децата, компјутерот, облеката, но сепак нема настрадани луѓе тоа е среќа во несреќа. На време излеговме од домо,  дојдоа пожарникарите и пожарот беше изгаснат. Ние сега останавме без ништо, низ солзи раскажуваше Нурије Белулоска, која се надева на помош од хуманитарните луѓе.

Освен станот на семејството Белулоски оштетен е и станот на семејството Алими, бидеќи двата стана имаа заеднички кров и дождот што синоќа наврна и нив им направи огромна штета.

Инаку, овие стана се во рамки на старата зграда на поранешниот Централен комитет, а првичните сознанија се дека пожарот избувнал во кровот на зградата, поради стара и дотраена електрична инсталација.

Причината за пожарот ќе ја покаже истрагата.

Парламентарни избори 2020