четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 190
home Хроника

ВО ОДВОЕНИ СЛУЧАИ: Нападнати тројца малолетници во Скопје, дел од напаѓачите малолетни лица

ВО ОДВОЕНИ СЛУЧАИ: Нападнати тројца малолетници во Скопје, дел од напаѓачите малолетни лица

Две малолетнички и еден малолетник во три одвоени случаи биле нападнати во Скопје на разни локации.

Од МВР информираат дека вчера околу 16:30 часот Ј.Б.(38) од Скопје пријавил дека околу 13.30 часот на ул.„Цветан Димов“ неколку лица физички ја нападнале неговата малолетна ќерка.

Вториот случај е пријавен во 18.30 часот од П.Д.(46) од Скопје кој рекол дека околу 13.00 часот на ул.„Васко Карангелевски“ неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг малолетник.

Околу 23:30 часот синоќа била нападната малолетничка од други две малолетнички. Случајот го пријавил нејзиниот татко С.И.(40) од Скопје. Нападот се случил на ул.„Костурски Херои“.

Од Министерството информираат дека во сите три случаи се работи на нивно расчистување.

Коронавирус