сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Хроника

Во нива во струшко најдена муниција, гранати и ракетни фрлачи

Во нива во струшко најдена муниција, гранати и ракетни фрлачи

Во нива меѓу струшките села Франгово и Калишта полицијата нашла муниција, гранати и ракетни фрлачи. Оружјето било најдено денеска околу пладне по претходни оперативни сознанија.

-Во координација со обвинителството работиме на расчистување на случајот, велат од МВР. Детали за акцијата се најавуваат за подоцна.

Коронавирус