понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Хроника

Во неговото возило имало марихуана, па доби кривична пријава

Во неговото возило имало марихуана, па доби кривична пријава

Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“, СВР Охрид поднесе кривична пријава против Р.Б.(24) од селото Горенци, општина Дебарца.

При контрола на патничко возило на бул.„Туристичка“ во Охрид, со кое пријавениот се превезувал, кај него, полициските службеници пронашле и одзеле марихуана.

Коронавирус