четврток, 4. март 2021. Вести денес: 124
home Хроника

Во Неготино и Кавадарци казнети 93 возачи

Во Неготино и Кавадарци казнети 93 возачи

Сообраќајната полиција изрекла 93 мерки за време на вчерашната акциска контрола во Кавадарци и Неготино. Затекнати се 11 нерегистрирани возила, десет возачи без довола, а 52 од контролираните возеле над дозволената брзина.

Портпаролот на МВР, Тони Ангеловски информира дека акциската контрола се спровела вчера, во времето од 10 до 15 часот, од страна на мобилната единица за БПС.

Коронавирус