среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 134
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Хроника

Во „мерцедес“ на 22- годишен скопјанец пронајдени 8 мигранти од Бангладеш

Во „мерцедес“ на 22- годишен скопјанец пронајдени 8 мигранти од Бангладеш

СВР Штип поднесе кривична пријава против Н.Ш. (22) од скопското село Студеничани, осомничен за сторено кривично дело „криумчарење мигранти“.

На 1 јули годинава околу 13.45 часот во Штип, информираа денеска од МВР, од полициски службеници од Полициска станица Велес во патничкото возило „мерцедес“ во кое бил пријавениот, биле пронајдени осум мигранти од Бангладеш, а пријавениот бил лишен од слобода.