вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 82
home Хроника

Во масовната тепачка во Скопје биле повредени двајца средношколци

Во масовната тепачка во Скопје биле повредени двајца средношколци

Двајца средношколци се здобиле со расекотини од нож, по масовната тепачка меѓу две поголеми групи ученици пред средното училиште “Марија Кири Склодовска”  во Скопје.

Повредените ученици на возраст од 15 и 18 години и се пренесени во Ургентниот центар, пренесе СИТЕЛ.

Едниот од нив има расекотини на подлактицата и на дланката и е задржан на пластична хирургија, додека другиот има само повреди на дланката добиени од нож.

Од МВР го потврдија настанот кој се случил околу 17 часот и најавија повеќе детали.

Коронавирус