понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 82
home Хроника

Во маркет во Тетово дал фалсификувана банкнота од 100 евра – приведен 58. годишен тетовчанец

Во маркет во Тетово дал фалсификувана банкнота од 100 евра – приведен 58. годишен тетовчанец

На 15.09.2021 во 22.10 часот на ул.„Јане Сандански“ во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Б.К.(58) од Тетово поради сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на пари“.

На 14.09.2021 околу 22.00 часот во маркет на ул.„Јане Сандански“ во Тетово тој пуштил во оптек фалсификувана банкнота од 100 евра, за чија исправност вработен се посомневал и пријавил во полициска станица. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Локални избори 2021