вторник, 7. февруари 2023. Вести денес: 116
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Во Мала Речица уапсено 21 годишно момче со нелегален престој во Македонија поради нарушување на јавниот ред и мир

Во Мала Речица уапсено 21 годишно момче со нелегален престој во Македонија поради нарушување на јавниот ред и мир

Во текот на вчерашниот ден во 21:30 часот во Полициската станица Тетово бил задржан Р.Р.(21) од Р.Албанија, кој бил без документи за идентификација, бидејќи го нарушувал Јавниот ред и мир со дрско и непристојно однесување во маркет лоциран во с.Мала Речица, како и за нелегален престој во Р.М.