понеделник, 25. октомври 2021. Вести денес: 176
home Хроника

Во Липково и Куманово денес изречени 58 казни за брзо возење

Во Липково и Куманово денес изречени 58 казни за брзо возење

Во денешната акциска контрола на СВР Куманово се санкционирани  58 возачи од подрачјето на општините Куманово и Липково, кои возеле со поголема брзина од дозволената, информираше полицијата.

Покрај тоа, од сообраќај биле исклучени осум возила поради други прекршоци и 92 поради неносење маски.

Во вчерашната акција во овие две општини поради брзо возење беа казнети 62 возачи.

Локални избори 2021