вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 45
home Хроника

Во Куманово пронајдена неексплодирана граната од Втората светска војна

Во Куманово пронајдена неексплодирана граната од Втората светска војна

При ископ на земја со багер вчера во 12.08 часот  на ул. „11 Октомври“ во Куманово била пронајдена неексплодирана граната од Втората светска војна, соопшти денеска МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Куманово, а од страна на пиротехничар од Дирекцијата за заштита и спасување гранатата била подигната за понатамошна постапка.

Коронавирус