вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 140
Во живо

Свечена конференција по повод 25 години ОК на ВМРО-ДПМНЕ Ѓорче Петров

home Хроника

Во Куманово 63 лица возеле под дејство на алкохол

Во Куманово 63 лица возеле под дејство на алкохол

На 26.06.2021 во периодот од 20 до 02 часот СВР Куманово спроведе акциска контрола во областа на сообраќајот, при што е констатирано дека 63 возачи управувале возило под дејство на алкохол. За сите прекршоци изречени се соодветни санкции.

Засилените контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбeдноста во сообраќајот.

Qatar 2022