среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 139
home Хроника

Во кровот на куќата најде куршум, па веднаш отиде во полиција

Во кровот на куќата најде куршум, па веднаш отиде во полиција

На 18.07.2020 во 11:30 часот во Полициска станица Бит Пазар, М.К.(45) од Скопје пријавил дека околу 11:00 часот забележал дека на неговата куќа на ул.Панче Неделковски на кровната конструкција имало оштетување од искпукано зрно од огнено оружје.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Скопје и подигнала едно зрно.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Коронавирус