петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 62
home Хроника

Во Крива Паланка казнети 46 возачи за брзо возење

Во Крива Паланка казнети 46 возачи за брзо возење

Полициски службеници од СВР Куманово на 05.02 презедоа мерки и активности во рамки на засилените контроли за санкционирање на возачи што возат со брзина поголема од дозволената и на територијата на Крива Паланка санкционираа 46 возачи кои управувале возила со брзина поголема од дозволената.Од сообраќај се исклучени и 7 возила поради други прекршоци.

Засилените контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбеден сообраќај.

ЕУРО 2020

Македонија