среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Расте бројот на загинати во Турција и Сирија, спасувачите во трка со времето

home Хроника

Во комбе кај Кривидол пронајдени 25 мигранти, возачот избегал

Во комбе кај Кривидол пронајдени 25 мигранти, возачот избегал

На автопатот Штип – Свети Николе, поточно кај с.Кривидол, вчера коклу 18 часот полициски службеници забележале товарно возило „мерцедес вито“, со пробни регистарски ознаки, по што истото застанало на автопат, а возачот и совозачот се дале во бегство.

-При проверка на возилото биле пронајдени 25 мигранти и тоа 19 од Пакистан, пет од Авганистан и еден од Индија, кои биле предадени во Прифатниот транзитен центар „Винојуг“ за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.