среда, 14. септември 2022. Вести денес: 25
home Хроника

Во Кочани приведени две лица од кои едното малолетно – биле фатени во кражба

Во Кочани приведени две лица од кои едното малолетно – биле фатени во кражба

Денеска (14.04.2021), полициски службеници од Полициската станица Кочани ги лишиле од слобода А.В.(26) од Кочани и 15 – годишен малолетник, затоа што во 11.30 часот биле затекнати при вршење на кривично дело „тешка кражба“ во обид од плац на ул.„Македонска“ во Кочани.

По комплетирање на случајот против лицата ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Коронавирус