понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 102
home Хроника

Во Кисела Вода физички нападнал вработен во продавница и одзел алкохолни пијалаци

Во Кисела Вода физички нападнал вработен во продавница и одзел алкохолни пијалаци

На 21.10.2019 околу 07.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во продажен објект на ул.„Христо Татарчев“ едно лице одзело алкохолни пијалаци и физички го нападнало вработениот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Коронавирус