петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 8
home Хроника

Во Кичево приведено лице кое избегало од затворот во Прилеп

Во Кичево приведено лице кое избегало од затворот во Прилеп

Кичевската полиција денеска во 11:20 часот, го привела Х. Ф. (41) од с. Горно Строгомиште, информираат од ОВР Кичево.

Полициските службеници како што соопштија од ОВР Кичево,  го привеле наведето лице кое се барало со потерница од КПУ Затвор Прилеп, за доиздржување казна затвор во траење од една година, еден месец и 20 дена за сторено кривично дело предвидено со член 215 од К.З. Лицето е спроведено во КПУ Затвор Прилеп.

Инаку, во последниот период МВР на ниво на цела држава спроведува акци за приведување лица кои се во бегство или кои се барат за издржување на казни затвор.

Коронавирус