недела, 19. септември 2021. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

ЦРН РЕКОРД НА ПОЧИНАТИ ВО ЗЕМЈАВА: Денеска над 40 починати, НАЈМЛАДИОТ НА САМО 18 ГОДИНИ!

home Хроника

Во Кавадарци пронајдено безживотно тело на германска државјанка – телото предадено на обдукција, ова се деталите

Во Кавадарци пронајдено безживотно тело на германска државјанка – телото предадено на обдукција, ова се деталите

Во ОВР Кавадарци, синоќа од Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа во градот, сопственост на 75-годишник, била пронајдена почината 67- годишна германска државјанка, која повеќе години живеела со кавадарчанецот. За ова денеска информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итна медицинска помош. По наредба на јавен обвинител, увид на местото извршила екипа од ОВР Кавадарци, а телото на починатата било предадено на обдукција.

Коронавирус