вторник, 9. март 2021. Вести денес: 5
home Хроника

Во Кавадарци извршена тешка кражба во билетарата на автобуската станица

Во Кавадарци извршена тешка кражба во билетарата на автобуската станица

Тешка кражба била извршена во билетарата на автобуската станица во Кавадарци, за МИА денеска потврди Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Завчера во 03.10 часот во Полициската станица Кавадарци, вработен во автобуската станица пријавил дека е извршена тешка кражба во билетарата на автобуската, при што, се украдени пари од касата. Бил извршен увид на местото на настанот, појасни Додевски.

Коронавирус