вторник, 29. ноември 2022. Вести денес: 87
home Хроника

Во кафуле на Широк Сокак нападнал девојка, и ја одзел ташната и телефонот – битолчанец заврши зад решетки

Во кафуле на Широк Сокак нападнал девојка, и ја одзел ташната и телефонот – битолчанец заврши зад решетки

На 27.06.2021 полициски службеници од СВР Битола го лишиле од слобода К.И.(25) од Битола, затоа што во угостителски објект на Градското шеталиште во Битола физички ја нападнал С.Г.(20) од Битола и ѝ одзел телефон и чанта.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Коронавирус