среда, 4. август 2021. Вести денес: 52
home Хроника

Во Градски парк се истепале 7 лица

Во Градски парк се истепале 7 лица

Тепачка меѓу две групи се случила вчера во Градскиот парк во Скопје, информира МВР.

Синоќа во 04:30 часот во Полициската станица Карпош било пријавено дека пред клуб во Градски парк бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу С.Т.(22) од Скопје, М.А.(21) од Скопје, З.С.(39) од Скопје, Н.Ѓ.(22) од Скопје и М.Ѓ.(19) од Кочани, од една страна и М.Т.(28) од Скопје и Н.Д.(22) од Скопје, од друга страна.

Полицијата работи на расчистување на случајот.

Коронавирус